Úvodní stránka » Práce s klientem

Práce s klientem

Komplexní reflexní terapie

Celá terapie trvá přibližně 90 minut.


Diagnóza

Nabízím diagnozu na chodidle, diagnozu z oka, z jazyka. S jejich pomocí mohu určit příčinu zdravotních potíží a následně zvolit nejvhodnější způsob terapie. Diagnóza nás může také upozornit na budoucí možné potíže a působit tak preventivně. Na základě diagnózy vám mohu doporučuji úpravu stravy a životního stylu. Společně s vámi budeme hledat příčinu problémů, nikoliv pouze potlačovat příznaky.


Terapie

Na základě diagnozy zvolím terapii. Používám reflexní a Breusseho masáž, akupresuru, akupunkturu, moxování, baňkování, tejpy, terapii teplem pomocí rašeliny. Terapii vybírám vždy po domluvě s klientem... pokud se klient obává například akupunkturních jehel, zvolíme pouze jemný tlak na body - akupresuru nebo čínskou masáž tuina. U psychických potíží využívám velmi jemných masáží obnovujících pulzaci v těle, které vycházejí z prací Wilhelma Reicha.

 


Uvolnění krční páteře

Velmi často bývá součástí terapie uvolnění krční páteře. Krční páteř uvolňuji nejprve v sedě na židli za pomoci reflexních bodů. Neprovádím prudké a trhavé pohyby, pohyb v krční páteři je pomalý, jemný a spojený se stiskem bodů, které uvolňují šíjové svalstvo. Mohu též využít moxování, baňkování, masáž.


 

     

Reflexní uvolnění zad

Velmi často klienti přicházejí s bolestí zad nebo s příznaky, které jsou způsobeny blokádami v oblasti páteře. Během terapie se proto můžeme zaměřit speciálně na záda. Využívám Breusseovu masáž, reflexní body a akupunkturní body drah ledvin, močového měchýře a žlučníku. Nedostatečné proudění energie v těchto drahách je častou příčinou vzniku svalových spasmat, blokád páteře a též bolestí hlavy. 


 Masáž lávovými kameny (Hot stones masáž)

Terapie trvá přibližně 90 minut

Jedná se o masáž celého těla, včetně obličeje a plosek nohou. Zahřáté kameny při masáži jak přikládám – pro prohřátí dané části těla - tak s nimi přímo masíruji. Lávové kameny mají schopnost udržet v sobě dlouho teplo a energii. Prohřátí mi umožňuje snadnější přístup k hlubším svalovým partiím, masáž tak může být jemnější. Díky teplu se zlepšuje prokrvení a funkce lymfatického systému. Příjemné jsou též aromatické oleje, kterými masíruji. Pro prohloubení uvolnění využívám masáž reflexních ploch nohou (ze své několikaleté praxe reflexního terapeuta) a stimulaci drah některých orgánů – meridiánů. 


 

Novinky

21. 2. 2022

Jak na migrénu?

V tomto videu Vám jako teraput reflexní terapie poradím pár tipů, co může způsobovat migrénu. Určité části hlavy, když bolí znamená to určitý problém s vnitřním orgánem. Většina problémů je ovšem spojena s psychikou.


23. 4. 2024

Kurzy reflexní terapie

Srdečně Vás zveme na kurz Reflexní terapie, který pořádáme v Praze ve dnech 20.-23.6. 2024 Podrobnosti zde.archiv

Kontakt

Středisko Reflexní terapie - Josef Vrba
(pondělí až pátek)
Těšnov 5
110 00 Praha 1

+420 603 507 459
69099766